Programı öncelikle iOS ayarlarına giderek aktif hale getirdiğinizden emin olun. SMS Engelleme iOS tarafından sadece ve sadece şu şartlar dahilinde çalıştırılır Eğer yukarıdaki şartlar sağlanmazsa program çalışmayacak ve filtreleriniz etkin olmayacaktır.
Hayır. Filtreleme kişi tabanlıdır. Bir kez gönderen engellendiği zaman, göndereni kişiler listesine eklemezseniz veya 3 kez cevap vermezseniz o kişi sürekli engellenecektir. Bir kez mesaj kabul edildikten sonra, o gönderenin bütün mesajları kabul edilecektir. Bu yüzden beyaz listenizi dikkatli kullanmanız önerilir. Apple filtrelemenin mantığını bu şekilde programlamıştır.
Filtreler aşağıdaki sıra ile çağrılmaktadır.
Aşağıdakilerden birini deneyin
Programın ayarlar kısmına gidin ve Filtreleri Kontrol Et kısmına tıklayın. Böylece verilen bir SMS için filtrelerin nasıl çalıştığını rahatça görebilirsiniz.
Hayır. Filtreleme cihazınızda olmaktadır. SMS eklenti programlarının her hangi bir veri yazma yetkisi yoktur.Bu Apple tarafından yasaklanmıştır. Apple filtreleme yapmak için sunucu sorgusuna izin verse de bu program sadece lokal filtreleme kuralları kullanmaktadır. Cihazınızda olan cihazında kalmaktadır. Hiç bir şekilde SMS mesajlarınız saklanmamakta veya bir yere transfer edilmemektedir.
Hayır. Program istatistiksel veri de dahil olmak üzere hiç bir şekilde veri toplamamaktadır. Okuduğunuz bu sayfa haricinde program hiç bir şekilde internet bağlantısı kullanmamaktadır.
Sanal zeka'nın kelime haznesi ve eğitildiği mesaj sayısı düşük olduğundan bütün reklam mesajlarını doğru olarak saptaması mümkün değildir. Sanal zeka sadece deneysel bir özelliktir. Eğer sanal zekanın performansını artırmak isterseniz bize normal ve reklam mesajları gönderebilirsiniz.
Eğer bir içeriği olduğu gibi kelime olarak filtrelemek isterseniz Regex ile bir kural ekleyebilirsiniz. Mesela sadece gel kelimesini filtrelemek isterseniz ama gelme kelimesinine es geçmek isterseniz, kara listenize şu kuralı ekleyin.

İçerik: \bgel\b
Kural Hedefi: Mesaj
Kural Tipi:Regex.

Regex kuralları ile çok karmaşık kurallar belirleyebilirsiniz. Regular Expression konusunu arama motorları ile arayıp daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
Bunun için Regex kuralı kullanabilirsiniz. Eğer 4 haneli bütün telefon numaralarını filtrelemek isterseniz Kara Listenize şu kuralı ekleyin.

İçerik: ^\d{4}$
Kural Hedefi:Gönderen
Kural Tipi:Regex.